Аксесуари до HDD

Показати ще 15

Аксесуари до HDD

Кожен комп’ютер, стаціонарний чи переносний, оснащений внутрішнім жорстким диском або SSD. Щоб перенести інформацію на інший комп’ютер, потрібно скопіювати дані на інший носій або ж розкрутити девайс та від’єднати диск. Для не професіонала цеможе стати справжнім випробуванням. Вирішення проблеми – карман для hdd, який спрощує всі ці дії і дає змогу без проблем перемістити диск в інше місце.

Карманом також можна назвати корпус диску, який дає змогу підключити носій до комп’ютера за допомогою порту USB або eSATA.

Розрізняють два види карманів:

  • зовнішні: дають змогу використовувати як внутрішній, так і зовнішній диск;
  • внутрішні: дають змогу легко демонтувати диск, а також розмістити в комп’ютері більш ніж один жорсткий диск.

Перше рішення видається практичним для тих, в кого є резервний диск, який можна використовувати в якості зовнішнього носія. Другий варіант підходить у випадках ноутбуків, коли можна встановити додатковий жорсткий диск при відсутності пристрою для CD/DVD.

Обираючи карман для жорсткого диска чи SSD, перш за все, варто визначитись з його видом, а тоді вже проаналізувати наступні аспекти:

  • розмір диску,
  • інтерфейс диску,
  • кількість монтованих дисків,
  • матеріал,
  • додаткове програмне забезпечення,
  • виробник.

На ринку представлені три види карманів, сумісних з трьома різними типами жорстких дисків.

Дві найпопулярніші категорії - карман для hdd 2.5 та карман для hdd 3.5. Перший найчастіше використовується в ноутбуках, а його перевага криється в менших розмірах (тому часто він застосовується в якості додаткового зовнішнього диску); другий – в стаціонарних комп’ютерах, а його перевага – більша ємність та швидша передача даних.

 На жаль, великі диски менш зручні в користуванні та потребують більше енергії. Проте, якщо у вас є додатковий диск HD 3,5, достатньо докупити для нього відповідний зовнішній карман та використовувати в якості додаткового накопичувача пам’яті.

Також в продажі можна знайти кармани пристосовані для дисків SSD. З таким типом диску найкраще купити внутрішню кишеню, яка дасть змогу оптимально використати швидкість цього типу диску під час копіювання даних.

Щодо інтерфейсу, який використовується для підключення жорсткого диску для карману, передбачені наступні роз’єми:

  • SATA – інтерфейс, що користується найбільшою популярністю серед виробників жорстких дисків. Створено три покоління, останнє з яких характеризується пропускною здатністю близько 6Гб/с;
  • IDE – наразі цей інтерфейс практично не використовується, але ще зустрічається в жорстких дисках старішого покоління.

Зовнішній жорсткий диск може підключатись до комп’ютера за допомогою:

- USB – якщо в стаціонарному комп’ютері чи ноутбуці передбачений порт USB 3.0, варто надати перевагу саме такому карману. Завдяки цьому передача даних відбуватиметься швидше ніж в випадку попереднього стандарту (USB 2.0);

- eSATA – інтерфейс,  розроблений для досягнення пропускних показників наближених до характеристик, що зустрічаються у випадку внутрішніх носіїв; часто зустрічається в ноутбуках.