Блоки живлення

Показати ще 15

Блоки живлення

Купуючи комп’ютер, більшість людей надає великого значення вибору відеокарти, процесора, оперативної пам’яті або жорсткого диска, при цьому зовсім забуваючи про такі основні елементи, як, наприклад, блок живлення. Проте якраз від нього, по суті, залежить не лише забезпечення девайсу енергією, але й безпека самої техніки та даних.

З цієї причини компютерний блок живлення  – зовсім не той компонент, на якому варто економити. Злегковаживши та не ознайомившись з усіма важливими параметрами, ви ризикуєте не тільки купити блок живлення, який буде неефективним, але й створити реальну загрозу для свого ПК чи ноутбука.

Отже, на що варто звернути свою увагу?

  • Потужність

Безсумнівно, це найважливіший показник, оскільки саме він визначає, скільки енергії можна доставити до компонентів, що містяться у корпусі комп’ютера. Ця цифра не дорівнює кількості енергії з електричної мережі, оскільки, перш за все, вона залежить від потужності, яку предбачаєблок живлення комп’ютера.

Часто користувачі побоюються, що більш потужний блок живлення для пкавтоматично призведе до збільшення енергоспоживання (а, отже, й вищих рахунків). Проте значення, заявлене виробником, є номінальним показником, який може забезпечити блок живлення, якщо в цьому є потреба. Окрім того потужність розподіляється по всіх лініях пристрою.

Як розрахувати потужність, необхідну для живлення? Достатньо просто підсумувати потребу в енергії усіх компонентів в корпусі. Це легко зробити в калькуляторі потужності, який можна знайти в інтернеті. Просто введіть туди інформацію про використовувані моделі відеокарти, процесора тощо, а система самостійно обчислить максимальний показник енергоспоживання. Вже на основі цих даних можна обрати конкретний блок живлення для ноутбука чи стаціонарного комп’ютера.

  • Ефективність

Власне, цей показник впливає на кількість спожитої енергії. Наприклад, ефективність 80% означає, що саме 80% будо доставлено до компонентів комп’ютера. Чим вища ефективність блоку живлення, тим менше енергії втрачається і, таким чином, пристрій є більш енергоефективним.

  • Охолодження

В блоках живлення зустрічається три типи охолодження:

- активне;

- пасивне;

- напівпасивне.

  • PFC (корекція коефіцієнта потужності)

Цей параметр фактично відповідає за мінімізацію втрат енергії. Рекомендується уникати блоків живлення з пасивною системою (навіть незважаючи на нижчу вартість), оскільки вона використовує застарілі рішення, в порівнянні з активною корекцією коефіцієнта потужності.

  • Кабелі

Підключаючи кабелі, уважно вставляйте їх у відповідне гніздо (це в основному стосується модульних кабелів живлення). В протилежному випадку це може призвести навіть до пошкодження комп’ютера. Блоки живленняобладнані: P1, P4/EPS, PCIe, SATA, FDD, Molex.

  • Максимальна потужність по 12-вольтовій лінії
  • Додаткові сертифікати (наприклад, nVidia SLI, AMD CrossfireX)
  • Призначення блоку живлення
  • Наявність захисту (від надто високої чи низької напруги тощо).