Ступені захисту

Зараз приходить новий тренд – захист смартфону від пилу та води. Не оглянешся, як вже завтра усі почнуть використовувати цю “фішку”, а особливо після того, як це почали робити Apple. По-факту майже кожен смартфон має певний рівень захисту, який позначається двома великими латинськими літерами IP.

Отож, якщо такий захист ми не раз побачимо у багатьох смартфонах, тоді варто було би прояснити. Що це таке – цей захист по різних стандартах, і яка між ними різниця.

Яка різниця між стандартами ?

IP - Означає з англійської мови International Protection (Міжнародний Захист), стандарт складений Міжнародною Електротехнічною Комісією 

(МЕК – з англ. – International Electrotechnical Commission – IEC).

Перша цифра – означає захист від пилу, але й також від звичайного бруду та піску. На приклад, Samsung Galaxy S7, або Apple iPhone 7 повністю захищені від пилу. Тобто, ці смартфони пилонепроникні.

Друга цифра – означає захист від води. Це також дуже важлива річ. Багато хто розуміє, що цей захист є лише для того, щоб можна було плавати із такими смартфонами, якщо у них є найвищий стандарт захисту. Але на справді, це не лише для цього. Часто буває, що ми можемо попасти під дощ (або під сильну зливу), коли навіть парасоля нас не врятує. Ось це є більш імовірна ситуація. І коли у вашому смартфоні є стандарт IP67/68, то будь-яка злива вам не страшна.

Наочно всі ступені захисту відповідно до IP можна переглянути в таблиці, що розміщена нижче.

По-факту, коли ваш телефон має стандарт захисту IP67, це лиши означає, що ваш смартфон може перебувати під водою, лише до 1 метра глибини, і до 30 хв часу, згідно представленій таблиці. При таких умовах тиск від води таким смартфонам не страшний.

Якщо смартфон має стандарт захисту IP68, як у випадку смартфону Samsung Galaxy S7, то його можна занурювати під воду до 30 хв часу, але вже на глибину до 1,5 м.

Максимальним рівнем захисту для телефонів вважається клас IP68. Смартфони, які отримали цей код, здатні перебувати під водою кілька годин на глибині більше одного метра. Для таких пристроїв найчастіше виробники самі вказують граничні значення в рамках стандартів IP.

Навіть якщо ваш девайс відповідає рівню захисту IP68 – це зовсім не означає, що смартфон може цілодобово працювати на дні океану.

Ступеню захисту від пилу та вологи IP68 відповідає багато флагманських моделей, наприклад, Samsung, CAT, Sigma або Sony Xperia, такі «броньовані телефони» чудово підійдуть для екстремалів. Вони зможуть витримати і пісок, і пил, і воду, а от кидати їх не варто!

Зараз є певна інформація, що флагмани 2018 року, скоріше за все вже матиме ступінь захисту по стандарту IP69. Остання цифра “9” означає, що пристрої із таким захистом можна застосовувати для високотемпературного миття під високим тиском. Такі корпуси мають не тільки високий ступінь захисту від пилу, але й здатні витримати високий тиск води під час миття при температурі до 80 °C.

Отож, якщо ваш пристрій впав у воду або його пошкодили мікрочастинки, наприклад, пісок, не поспішайте його викидати.