Корпуси

1 379грн
1 379грн
1 299грн
Показати ще 15

Корпуси

Купити корпус для ПК видається простим лише на перший погляд. Варто підійти до цієї покупки з усією уважністю, врахувавши безліч технічних нюансів. В певному сенсі комп’ютер можна розглядати як постійний елемент інтер’єру, тому, звичайно, дуже добре, якщо вам подобається зовнішній вигляд корпусу.  Проте, перш за все, він повинен бути функціональним.

Найважливіші параметри  –  розміри та форма, адже всередині має поміститись повний комплект компонентів (графічна карта, потужна система охолодження процесора, блок живлення, диски).

Що стосується форми, найчастіше зустрічаються варіанти Tower та Desktop. Найбільшою популярністю користуються саме вертикальні форми (Tower), завдяки їх функціональності та місткості.

Варіанти типу Desktop призначені для офісних комп’ютерів, оскільки передбачають меншу місткість. Такий корпус ПК розміщують безпосередньо на столі (іноді він навіть використовується як підставка під монітор).

Також існують спеціальні корпуси з вузьким профілем (SlimTower) чи взагалі мініатюрні типу ITX. Останні займають дуже мало місця, тому їх навіть можна ставити на столику біля монітору чи телевізора.

Найпопулярніші корпуси типу Tower:

  • Midi Tower

Ця група є найбільш використовуваною: на вибір тут є понад 400 різних моделей широкого цінового діапазону. 

  • Big Tower

Корпуси цієї групи дуже об’ємні. Вони призначені для ентузіастів та професіоналів, а іноді використовуються навіть для серверів.

  • Micro Tower

Корпус для ПК цього виду має невеликі розміри. В порівнянні він займає менше місця, тому рекомендується тим, хто любить компактні рішення на противагу громіздким комп’ютерам.

  • Media Center

Корпуси типу MediaCenter часто нагадують систему домашнього кінотеатру. В комплект деяких моделей входить пульт дистанційного керування. Такий корпус для компютера виглядає дуже стильно і зовсім не нагадує свою класичну версію.

При виборі, перш за все, варто врахувати, що корпус має співвідноситись з обраною материнською платою. Важливими є також розмір графічної карти та системи охолодження.

Всередині корпусу варто звернути особливу увагу на кишені жорстких дисків. Цікавим рішенням є можливість висування дисків з боку.

Роз’єми та порти для зручності розташовані на передній панелі. Багато корпусів мають принаймні два роз’єми USB, а також вихід для навушників. Деякі моделі оснащені інтерфейсом E-SATA (підтримка зовнішніх дисків) або FireWire.

Обираючи корпус, зверніть увагу на жорсткість конструкції, товщину сталевих компонентів, якість їх з’єднання. Важливе значення має тип матеріалу, використовуваний для виробництва додаткових елементів (передня панель, кнопки тощо). Погана жорсткість та низькі стандарти виконання не лише негативно впливають на зовнішній вид корпусу: в процесі роботи такі комп’ютери піддаються вібрації, створюючи в результаті неприємні та дратуючі звуки.

MicroTower потребує використання спеціальної невеликої материнської плати в стандарті micro-ATX. Проте деякі моделі дають змогу встановити дуже потужну відеокарту.

MediaCenter потребує використання відповідної материнської плати в стандарті mini-ITXабо micro-ATX.