Модулі пам'яті для ПК

Показати ще 15

Модулі пам'яті для ПК

 

Оперативна пам’ять –відносно швидка енергозалежна пам’ять комп’ютера з довільним доступом, в якій відбуваються більшість операцій обміну даними між пристроями. При необхідності пам’ять звертається до конкретного блоку, а швидкість такого прямого доступу однакова, незалежно від місця знаходження даних. Енергозалежність проявляється в наступному: при відключенні живлення усі дані на ній витираються.

Оперативна пам’ять для ноутбуката персонального комп’ютера, на відміну від постійної, має ще одну, дуже суттєву перевагу. Операції запису та зчитування практично не впливають на її довговічність та термін придатності. В зв’язку з цим вона рідко ламається (хоча, звичайно, це не виключає можливості певних збоїв в її роботі, які впливають на продуктивність решти складових комп’ютера).

Оперативна пам’ять може бути як окремим модулем, який можна змінювати та додавати додаткові (комп’ютер, наприклад), так і окремим блоком девайсу чи чіпу (до прикладу, як в мікроконтроллерах).

Сучасні операційні системи активно використовують оперативну пам’ять для збереження та обробки в ній важливих та часто використовуваних даних. Купити оперативну пам’ять справді варто, оскільки якщо б в електронних девайсах вона не використовувалась, усі операції відбувалися б значно повільніше.

Найбільш популярною та потужною пам’яттю в персональних комп'ютерах, починаючи з 2000 років, по праву стала DDR SDRAM. Варто зауважити те, що не передбачено зворотної сумісності для жодної з версій. Причина криється в різних частотах та принципах роботи контролерів пам’яті для різних версій.

Тому, неможливо, наприклад, вставити пам’ять ddr3 4gb в слотddr2 2gb через виїмку в іншому місці.

Наступні версії DDR2 SDRAM та DDR3 SDRAM отримали значний стрибок в рості ефективної частоти. Проте реальне зростання швидкості відбулось тільки при переході з ddr1 на ddr2 завдяки збереженню часу затримки на прийнятному рівні при значному рості частоти роботи. DDR3 пам’ять не може похвалитися тим же – при зростанні частоти вдвічі, затримки теж збільшуються майже в два рази.

Тобто виграшу в швидкості роботи в реальних умовах немає. Але існує суттєвий плюс від переходу до нових версій, який завжди діє – зниження енергоспоживання та тепловиділення, що сприятливо впливає на стабільність та можливість розгону. Сучасні версії ddr3 рідко нагріваються більш ніж 500С.

Якщо наразі ви використовуєте комп’ютер з двійкою, але бажаєте здійснити апгрейд, не задумуючись обирайте ПК з підтримкою трійки чи четвірки. Ви позбавите себе від багатьох проблем (наприклад, при заміні процесора, оскільки всі сучасні процесори підтримують мінімум третю версію). 

Для повсякденного використання комп’ютера (ігри, фільми, пошук в інтернеті) цілком вистачає оперативної пам’яті з частотою 1333 Мгц, більш високі швидкості призначені для ентузіастів, які готові витратити немалі суми грошей для підвищення потужностей ПК.