Накопичувач SSD

1 300грн
1 350грн
Показати ще 15

Накопичувач SSD

Диск SSD (англ. solid-statedrive) набуває все більшої популярності в зв’язку з рядом переваг, пов’язаних з його використанням.

Поки що зовнішній жорсткий диск все ще досить дорогий, тому він, як правило, використовується в провідних девайсах, де ключовим елементом є їх швидкість. Існує окремий сегмент менших, більш доступних за вартістю, накопичувачів SSD, що призначені для звичайних користувачів.

Більшість існуючих SSD дисків вбудовані в ноутбуки, планшети та інші мобільні пристрої. Це означає, що переважно користувачі витрачають кошти на придбання SSD не для тривалого зберігання даних, а для збільшення швидкості роботи операційної системи.

SSD диск на 128 Гб по вартості прирівнюється до звичного диску HDD місткістю 500 Гб. З іншого боку це підтверджує те, що за якість потрібно платити. Тому SSD купити варто тоді, коли в пріоритеті саме якість, а не ціна.

Накопичувач SSDцінують за цілий ряд переваг. Перш за все, спочатку хотілося б згадати про швидкість. Ці системи характеризуються в десятки разів швидшим доступом до даних, в порівнянні з HDD. Диск складається з материнської плати, чіпів та контролера, а дані тут зберігаються не у формі магнітного запису, а в вигляді блоків чи сторінок транзисторних чіпів логіки NAND.

На жорсткому диску є одна чи декілька пластин, покритих магнітним носієм, а також голівка запису та зчитування даних. SSD диски не містять рухомих частин, тому можна не турбуватись про те, що рухома голівка може подряпати диск (на відміну від дисків HDD).

Через відсутність рухомих частин SSD диски демонструють високу міцність. Вони менше піддаються впливу механічних пошкоджень, а отже, й ризику втрати даних, наприклад, у зв’язку з падінням. Звичайно, це не так актуально в випадку стаціонарних комп’ютерів, але вельми важливо для ноутбуків.

Ще одна перевага SSDдисків – тихий режим їх роботи.

З плином часу файли, що зберігаються на традиційному жорсткому диску (HDD) фрагментуються, потребуючи більше часу для доступу до них. Тому, у випадку використання жорстких дисків, необхідно використовувати функцію дефрагментації, щоб скоротити час, необхідний для досягнення голівки з однієї частини файлу до іншої (дефрагментація розміщує їх в найменш можливій відстані один від одного). Щодо SSDдисків, доступ до всіх комірок пам’яті завжди однаковий, тому застосування функції дефрагментації абсолютно непотрібне.

Підсумовуючи переваги SSDдисків, серед основних є:

  • відсутність рухомих частин;
  • значно коротший час доступу до даних (в кілька десятків разів);
  • тихіший режим роботи;
  • вища стійкість до механічних пошкоджень (потрясінь, падінь);
  • споживання меншої кількості енергії (аніж у випадку жорсткого диску);
  • відсутність потреби у дисковому накопичувачі (на якому, до прикладу, зберігаються дані HDD).

Серед своєрідних недоліків SSDдисків:

  • висока ціна;
  • порівняно мала ємність.