ВУХО.КОМ
Зеленая, 153 а 79035 Львов, Украина
0800757567 shop@vuho.com.ua
от 10грн до 17 000грн

Накопичувач SSD

Показати ще 12 продукти 3

Накопичувач SSD

Диск SSD (англ. solid-statedrive) набуває все більшої популярності в зв’язку з рядом переваг, пов’язаних з його використанням.

Поки що зовнішній жорсткий диск все ще досить дорогий, тому він, як правило, використовується в провіднихдевайсах, де ключовим елементом є їх швидкість. Існує окремий сегмент менших, більш доступних за вартістю, накопичувачів SSD, щопризначені для звичайнихкористувачів.

БільшістьіснуючихSSDдисків вбудовані в ноутбуки, планшети та інші мобільні пристрої. Це означає, що переважно користувачі витрачають кошти на придбання SSD не для тривалого зберігання даних, а для збільшення швидкості роботи операційної системи.

SSDдиск на 128 Гб по вартості прирівнюється до звичного диску HDDмісткістю 500 Гб. З іншого боку це підтверджує те, що за якість потрібно платити. Тому SSD купити варто тоді, коли в пріоритеті саме якість, а не ціна.

Накопичувач SSDцінують за цілий ряд переваг. Перш за все, спочатку хотілося б згадати про швидкість. Ці системи характеризуються в десятки разів швидшим доступом до даних, в порівнянні з HDD. Диск складається з материнської плати, чіпів та контролера, а дані тут зберігаються не у формі магнітного запису, а в вигляді блоків чи сторінок транзисторних чіпів логіки NAND.

На жорсткому диску є одна чидекілька пластин, покритихмагнітнимносієм, а такожголівказапису та зчитуванняданих. SSDдиски не містять рухомих частин, тому можна не турбуватись про те, що рухома голівка може подряпати диск (на відміну від дисків HDD).

Через відсутністьрухомихчастинSSD диски демонструютьвисокуміцність. Вони меншепіддаютьсявпливумеханічнихпошкоджень, а отже, й ризикувтратиданих, наприклад, у зв’язку з падінням. Звичайно, це не так актуально в випадку стаціонарних комп’ютерів, але вельми важливо для ноутбуків.

Ще одна перевага SSDдисків – тихий режимїхроботи.

З плином часу файли, щозберігаються на традиційномужорсткому диску (HDD) фрагментуються, потребуючи більше часу для доступу до них. Тому, у випадку використання жорстких дисків, необхідно використовувати функцію дефрагментації, щоб скоротити час, необхідний для досягнення голівки з однієї частини файлу до іншої (дефрагментація розміщує їх в найменш можливій відстані один від одного). Щодо SSDдисків, доступ до всіх комірок пам’яті завжди однаковий, тому застосування функції дефрагментації абсолютно непотрібне.

Підсумовуючи переваги SSDдисків, серед основних є:

  • відсутність рухомих частин;
  • значно коротший час доступу до даних (в кілька десятків разів);
  • тихіший режим роботи;
  • вища стійкість до механічних пошкоджень (потрясінь, падінь);
  • споживання меншої кількості енергії (аніж у випадку жорсткого диску);
  • відсутність потреби у дисковому накопичувачі (на якому, до прикладу, зберігаються дані HDD).

Серед своєрідних недоліків SSDдисків:

  • висока ціна;
  • порівняно мала ємність.