Оптичні приводи (ODD)

Показати ще 15

Оптичні приводи

 

Може видаватись, що час дисків давно позаду, проте насправді вони й досі ще досить часто використовуються. Разом з тим, це не заперечує факту, що все більше даних має цифрову форму та зберігається в хмарах та на флеш-накопичувачах.

 

Тим не менш, попит на оптичний привід існує. Адже дисковіднадає можливість встановлювати різноманітні програми, ігри та відео, прослуховувати диски улюблених музичних груп. Звичайно, усі ці типи файлів також мають свої аналоги в інтернеті. Проте, якщо вас цікавить «класика», без дисководу не обійтись.

 

Перший критерій яким можна керуватись – призначення оптичного приводу. Серед них:

 

  • дисковід до стаціонарних комп’ютерів;
  • дисковід для ноутбука;
  • зовнішній дисковід.

При виборі оптичного приводу слід визначитись з типами дисків, які збираєтесь використовувати. Розрізняють:

 

  • дисковід CD

 

Пристрій для традиційних дисків, представлених на ринку ще з 1982 року. Їх найбільший недолік – невелика ємність (від 650 до 700 МБ). Важливо, що CD-диски представлені в трьох версіях: CD-ROM (на якихможна лише відтворювати дані), CD-R (на, яких можна одноразово записати дані), CD-RW (на якихможнабагаторазовозаписати, а такожвидалитидані);

 

- дисковідDVD

 

Пристрійрозрахований на диски з значнобільшоюємністю (4,7 ГБ для односторонніхдисків, від 8,5 до 8,7 ГБ – для двошарових, 9,4 ГБ для двосторонніх, а також до 17,08 ГБ для дисків, виконанихпоєднаннямдвосторонньої та двошаровоїтехнології);

 

- дисковідBlu-ray

 

Обслуговує диски найсучаснішого стандарту. Доступний у різних версіях, включаючи професійний. Дає змогу записувати дані від 25 навіть до 400 ГБ.

 

Хоч наразі більшість запропонованих дисководів підтримує не лише зчитування, але й запис даних, перед покупкою слід перевірити чи функціонал обраної моделі відповідає всім вашим потребам та вимогам.

 

Варто також проаналізувати найважливіші параметри дисководу, що вас цікавить. Зокрема, слід перевірити наступні характеристики:

 

  • інтерфейс –спосіб, яким дисковід підключається до пристрою. У випадку зовнішніх моделей це будуть USB-порти, а у випадку ПК та ноутбуків – інтерфейси SATA, eSATA, FireWire чи IDE/ATAPI;

 

  • розміри – на ринку можна знайти як стандартні, так і тонкі моделі типу Slim;

 

  • швидкість запису та зчитування – подається окремо для кожного типу диску. У випадку запису можна самостійно обрати з якою швидкістю дані будуть передаватись на диск;

 

  • час доступу – інформує про середній час доступу до даних, записаних на дисках. Чим він коротший, тим краще;

 

  • розмір буфера – посилання на кешовану пам’ять, де зберігаються найчастіше використовувані дані. Доступ до них набагато швидший, тому відповідно, чим більший буфер, тим краще.

 

Стосовно вартості, вона залежить від типу обраного дисководу та його найважливіших технічних параметрів. Найдешевшими є дисководи CD, найдорожчими  - складні моделі, а також зовнішні дисководи, що передбачають додаткові рішення (наприклад, інтегровану звукову карту).