Процесор

Показати ще 15

Процесор

Вибір відповідного процесора, перш за все, залежить від того, як буде використовуватись комп’ютер – вдома, в офісі, чи взагалі для ігор? Не менш важливо визначитись, чи плануєте виключно замінити процесор, чи придбати абсолютно новий комп’ютер?

Щоб правильно обрати процесор, слід визначитись з конкретними параметрами, якими він повинен володіти для реалізації конкретних завдань.

  • Процесор для ігор: в цьому випадку найчастіше обирають чотири ядерні процесори, які одночасно можуть виконувати багато завдань. Важливими є максимальна швидкість процесора та три рівні кеш-пам’яті.

Графіка чи дуже складні ігри – передумова для використання моделей найдорожчого сегменту. У випадку двох найбільш популярних виробників, Intel та AMD, перший пропонує процесор IntelCore 2 E7XXX або IntelCore i7, другий – процесор AMD Phenom II X3.

 

  • Процесор для офісу чи дому: тут можна обійтись двоядерним процесором, який потребує не так багато енергії.

 

В асортименті AMDє декілька типів процесорів, як простіших, так і більш потужних. Для домашнього вжитку часто достатньо купити процесор AthlonX2: він характеризується доступною ціною і оперативністю, якої цілком достатньо для більшості користувачів.

З іншого боку, якщо є потреба у більш ефективному процесорі, варто зробити вибір на користь чотирьох ядерного AMD Phenom. Перше його покоління коштує недорого, протее поглинає багато енергії і має високі вимоги до материнської плати. Друге ж покоління по характеристиках майже збігається з процессорами Intel.

Простих процесорів AMD достатньо у випадку, коли немає потреби в додатковій графіці чи у високій продуктивності. Це прекрасний вибір для роботи в офісі, навчання чи домашнього комп’ютера, що використовується для перегляду фільмів чи пошуку в інтернеті. Двоядерний процесор AMD чудово підходить для ноутбуків.

Більш дорогий та потужніший процесор цього виробника – серія AMDFX.

Щодо процесорів Intel, практично всі процесори PentiumDualCore ідеально підходять для виконання менш складних завдань. Володіючи досить невеликою пам'ять, вони, проте, є дуже ефективними. Тим не менш, серія Core 2 характеризується більшою кількістю кеш-пам'яті.

Процесори Intel завжди займали місце фаворитів. І це не дивно, враховуючи те, яку високу планку щодо якості ставить перед собою виробник. Intel – ідеальне рішення для лептопів з різними характеристиками потужності, а також стаціонарних комп’ютерів з високою обчислювальною потужністю.

На сьогоднішній день найкращими на ринку є процесори Core i3, Core i5 та Core i7. Перший призначений для простих програм, останній розрахований на тих, хто працює з графікою, обробкою відео, музикою, а також захоплюється високотехнологічними іграми, ну а Core i5 – своєрідна золота середина між якістю та вартістю.

Фактично, процессор можна порівняти з мотором у машині. Це важлива деталь комп’ютера, але, разом з тим, не єдина. Проте саме процесор розміром з сірникову коробку визначає потужність вашого девайсу.