Системи охолодження

Показати ще 15

Системи охолодження

Чи потрібен середньостатистичному користувачу кулер для процесора чикулер для відеокарти? Відповідь на це запитання залежить від способу використання комп’ютера.

Якщо процесор не оснащений додатковим охолодженням за замовчуванням, швидше за все в ньому немає й потреби. Особливо, якщо придбаний комп’ютер використовується для виконання основних завдань, офісної роботи чи елементарних ігор.

Існують однак групи користувачів, яких, безумовно, цікавить додаткова система охолодження:

  • особи, які підсилюють потужність свого ПК;
  • особи, які захоплюються комп’ютерними іграми, що характеризуються високими вимогами до комп’ютерної техніки;
  • особи, які працюють з додатковими програмами, наприклад, програмним забезпеченням AutoCad.

Оригінального охолодження може бути недостатньо у випадку, якщо комп’ютер активно використовується, або ж минуло вже декілька років з моменту його придбання. Кулер для ПК чи кулер для ноутбука потрібен тоді, коли:

  • компоненти техніки нагріваються до надто високих температур (можна перевірити за допомогою додаткового програмного забезпечення);
  • вентилятор працює надто гучно;
  • система працює нестабільно;
  • при надто високій температурі знижується частота процесора.

Описані вище ситуації можуть трапитися з будь-яким комп’ютером, навіть тим, який використовується виключно для мультимедійних чи офісних завдань. При виникненні одного з симптомів варто почати з найпростіших заходів, а саме – очистити комп’ютер від пилу, що може перешкоджати вентиляторам.

Наступне, що потрібно зробити – замінити стару теплопровідну пасту. Термопаста заповнюємікропроміжкиміжпроцесором та радіатором, покращуючи теплопередачу та збільшуючи поверхню охолодження. Існує багато видів пасти, що виготовляються на основі силікону, металу, кераміки та інших матеріалів. Звичайно, найдешевші (силіконові) пасти не настільки ефективні, як їх дорожчі аналоги.

На ринку представлено три основних типи охолодження:

- пасивне

Воно працює шляхом встановлення радіатора, який забирає тепло, що виділяється процесором. Це один з основних способів охолодження для ПК та ноутбуків, що використовуються для базових цілей.

- за допомогою повітря

У випадку потужнішого процесора необхідною є купівля вентилятора, що охолоджуватиме перегріті компоненти. Незважаючи на невеликий розмір, він, обертаючись на великій швидкості, може створювати багато шуму. Тому, підбираючи відповідну модель вентилятора для процесора варто звернути увагу на його діаметр, швидкість обертання та опцію регулювання швидкістю.

- за допомогою рідини

Таке охолодження володіє суттєвими перевагами – воно тихо працює та не споживає багато електроенергії. Це досить складна система, що складається з багатьох елементів. Більше того, вони зазвичай займають багато місця (переважно за межами комп’ютера). У зв’язку з високою ціною та особливостями конструкції, використовується переважно ентузіастами та гравцями, які потребують дійсно потужної техніки.