Відеокарти

Показати ще 15

Відеокарти

Відеокарта, разом з процесором, оперативною пам’яттю та жорстким диском, одна з найважливіших складових комп’ютера. Продуктивність саме цих елементів при виборі нової техніки аналізується найчастіше.

На передній план відеокарти виходять, перш за все, у випадку ігрових комп’ютерів, а також при потребі обробки графіки та відео чи підтримки різноманітних дизайнерських програм. Вони відповідають за відображення зображень, 3D-моделей, анімації та всіх елементів, що ми бачимо на екрані. Крім того, враховується також підтримка процесора та виконання багатьох інших завдань.

Таким чином, неважко здогадатись, що потужна відеокарта передбачає потужний комп’ютер. Одразу ж виникає запитання: які саме параметри визначають її ефективність?

Якщо пріоритетною для вас є найнижча ціна, не варто взагалі витрачати час на пошуки, адже наразі практично кожен процесор має інтегровану відеокарту.

Звичайно, її обчислювальна потужність зазвичай досить низька – вонавикористовує загальну оперативну пам’ять та обмежену швидкість. Проте, в свою чергу, інтегрована відеокарта для ноутбука гарантує значно нижче енергоспоживання, даючи змогу суттєво зекономити.  Це рішення рекомендується усім, хто використовує комп’ютер для роботи в офісі, пошуків в мережі, перегляду фільмів чи найпростіших ігор.

Якщо ж висока обчислювальна можливість відеокарти є принциповою, слід купити відеокарту з власною пам’яттю та більш широким функціоналом (в порівнянні з інтегрованими варіаціями).

Найважливіші технічні параметри відеокарт

Ті, хто шукає ігрові моделі, перш за все звертають увагу на обсяг оперативної пам’яті, яка відповідає за плавний розподіл текстур. Може видатись, що чим більше пам’яті, тим краще буде йти процес гри.

Проте варто зауважити, що сліпий пошук найвищих можливих значень, без врахування інших параметрів та вартості відеокарти, немає сенсу. Для ігор чи програм з відносно невисокими вимогами до апаратного забезпечення достатньо карт з 2 Гб пам’яті.

4Гб пам’яті цілком достатньо для усіх нових ігор у форматі FullHD. Відеокарти на 6 чи 8 Гб створені для ентузіастів, яких цікавить ультрависока роздільна здатність 4K.

Слід звернути увагу на тип пам’яті. На даний момент найвищу швидкість гарантує пам’ять GDDR5X, яка використовується в топових версіях. Інші використовують GDDR5.

Наступним не менш важливим параметром відеокарт є тактова частота ядра. В цьому випадку слід порівнювати продукцію одного покоління і одного цінового сегменту.  Чим вища тактова частота, тим краща продуктивність відеокарти.

 

Окрім найважливіших параметрів, слід врахувати наступні технічні нюанси:

  • тип роз’єму
  • поєднання карт
  • рекомендовану потужність блоку живлення
  • підтримку стандартів DirectX та OpenGl
  • процесорні блоки

Дуже часто користувачі ПК купують відеокарту того ж бренду, що і материнську плату – найчастіше це тайванська відеокарта MSI, ASUS  чи Gigabyte. Всі вони співпрацюють з основними виробниками AMDта NVIDIA.