Жорсткі диски

4 692грн
2 140грн
2 911грн
3 960грн
2 800грн
3 260грн
1 850грн
3 555грн
4 000грн
1 350грн
1 350грн
1 960грн
2 460грн
Показати ще 15

Жорсткий диск

Немає жодних сумнівів в тому, що жорсткий диск є однією з основних складових комп’ютера. Власне на ньому встановлюється операційна система та усі програми, а ще він служить для зберігання величезної кількості файлів. Саме через це, перш ніж купити жорсткий диск, необхідно уважно проаналізувати його технічні характеристики.

Вибір такого типу обладнання надзвичайно широкий. Перш за все варто визначитись з його типом:

  • Жорсткий диск HDD (вінчестер) містить рухомі деталі, що відповідають за зчитування даних. З цієї причини він не дуже захищений від механічних пошкоджень та впливу різноманітних вібрацій.
  • Твердотілий накопичувач SSDбільш практичний з технічної точки зору. Його конструкція базується на флеш-пам’яті, тому рухомі механічні частини у ньому відсутні. Моделі SSD характеризуються довговічністю та швидким доступом до даних.

Існують також гібридні диски SSHD, що є своєрідним поєднанням обох варіантів. Проте, зустрічаються вони доволі рідко, а частка, що базується у них на флеш-пам’яті є доволі малою і становить всього декілька відсотків від загальної ємності диску.

SSD накопичувачі набагато дорожчі від жорстких дисків HDD, тому, якщо пріоритетна мета – зекономити, варто як жорсткий диск купити вінчестер або ж SSDдиск з малим об’ємом.

 Якщо ж головне для вас – швидкість вексплуатації, високу якість роботи здатні забезпечити саметвердотілінакопичувачі.

Параметри жорстких дисків:

  • Швидкість повороту

Вказана характеристика відноситься виключно до к HDD дискам. Високий показник впливає на влияет на швидке зчитування и запис даних.

 

  • Інтерфейс

Інформує нас про тип роз’єму, через який диск підключається до комп’ютера. Він впливає на передачу даних, з якими працює пристрій. Зараз використовується інтерфейс SATA III або PCI-Express. Перший є типовим для HDD дисків та найдешевших моделей SSD, ну а другий забезпечує високу швидкість дії кращим твердотілим накопичувачам.

 

  • Формат

На ринку представлені 3,5-дюймові диски, що встановлюються на персональних комп’ютерах, 2,5 –дюймові, що використовуються для лептопів та моделі М.2 – найновіші накопичувачі SSD,  що забезпечують найвищу продуктивність експлуатації.

 

  • Кеш-пам’ять

Це буфер, в якому зберігаються найбільш часто використовувані дані. Доступ до них дуже швидкий, що, безумовно, покращує роботу диска. Розміри кеш-пам’яті можуть коливатись від 2 до 256 МБ. Якісніша швидкість передачі даних прямо залежить від ємності буфера.

  • Кількість пластин

Велика кількість механічних частин підвищує ризик пошкоджень, тому бажано обирати диск з меншою кількістю магнітних пластин.

 

  • Ємність

Безумовно, чим вищий цей показник, тим дорожча ціна. Зустрічаються версії на 1, 2, 6 чи навіть 12 ТВ.

 

  • Час доступу

Час в мілісекундах, який розраховується від моменту запиту даних до їх отримання. Чим менше його потрібно, тим краще.

 

  • Номінальний робочий час

Орієнтовна цінність, яка вказує скільки мільйонів годин буде працювати конкретний жорсткий диск.